farma-vcelicka.cz

PRÁZDNÝ KOŠÍK (0)
PŘIHLÁSIT SE
Produkty - Med květový

Květový med
V závislosti na době sklizně medu se může lišit v barvě od světle krémové až k tmavší barvě čaje. Po krystalizaci se barva mění na světle šedou nebo světle hnědou. Vůně medu je obvykle silná a výrazná, připomínající vůni vosku. Chuť je velmi pestrá, v závislosti na složení nektaru, ale obecně je med jemný. Někdy příchuť je ovlivněna konkrétním nektarem jako je lípa nebo akát. Med z jarních rostlin je jasný a má pěknou jemnou květinovou vůni a jemnou chuť. Med, který pochází z nektaru květů v létě je mnohem tmavší a má silnější chuť a vůni.

Květový med v chemickém složení se vyznačuje velkou rozmanitostí. Určuje ji nektar květiny z různých medonosných rostlin. Zvláště vysoký obsah cukrů má květový med z květů na jaře. Med letních a podzimních měsíců je bohatší na mikroživiny, enzymy a látky s antimikrobiální aktivitou.

Bylo zjištěno, že produkt květového medu má vysoký obsah křemíku, což je prvek nezbytný pro správné fungování kardiovaskulárního systému a zdraví pokožky, vlasů a kostí.

Stejně květový med má blahodárný vliv na respirační a alergické problémy, uvolňuje fyzické a psychické vyčerpání, posiluje srdce a cévy, léčí chřipku a nachlazení.

Na prvním místě by mělo být uvedeno použití květové medu na respirační a alergická onemocnění jako je astma (atopická alergie) nebo senná rýma. Podle amerických autorů Jarvis, Peterson účinnost medu zmírňuje alergické projevy, což lze vysvětlit přítomností pylových zrn, stejně jako prachu z medu, který byl získán z půdy při sklizni medu. To poskytuje specifický antigen, čímž med podporuje u pacienta tvorbu protilátky.

Terapeutická léčba začíná s jednou lžičkou medu v dopoledních hodinách (cca 7,5 g) a zvyšuje se denně, maximálně 15 polévkových lžic denně (asi 300 g). Pak se postupně snižuje množství příjmu medu, na počáteční dávku. Tímto způsobem nastává podstatné uvolnění a někdy i úplnou úlevu od příznaků. Autoři v praxi, když využívaly tuto metodu léčby u pacientů se sennou rýmou, dosáhly v 90% případů zlepšení nebo vyléčení z nemoci.

Med může být také použit preventivně, přičemž asi měsíc před pylovou sezónou je vhodné užívat po dvou čajových lžiček medu, 2-3 krát týdně.

Med květový vzhledem k vysokému obsahu cukrů (jednoduché cukry, glukóza a fruktóza) je široce používán jako prostředek k léčbě preventivní. Tyto komponenty, a to díky snadnému vstřebávání do organismu, jsou cenným zdrojem energie při infarktu myokardu a cévních onemocněních, stejně jako pomáhají při detoxikaci jater, obnově funkce jater, nemoci žlučníku.

 

farma Včelička  |  Na Ortášoch 17  |  044 13  Valaliky |  tel.: 0948 459 105  |  email:argosesop@gmai.com

 Powered by: www.CDX-WORLD.com