farma-vcelicka.cz

PRÁZDNÝ KOŠÍK (0)
PŘIHLÁSIT SE
Produkty - Svíčky ze včelího vosku

Svíčky ze včelího vosku
Základní surovinou pro výrobu svíček a jiných dekorativních předmětů je pravý včelí vosk bez jakýchkoliv příměsí. Používáme pouze včelí vosk získaný vlastním pěstováním včel. Všechny výrobky jsou zhotovovány ručně, a to odléváním do forem. Svíce z medzistienok jsou ručně vinuté. Jednotlivé typy, pokud to jejich povaha vyžaduje, jsou jemně kolorované, případně mají kontury zvýrazněné zlatou barvou.

Vosk pro výrobu svíček se zvlášť vybírá tak, aby byla dosažena pěkná žlutooranžová barva a charakteristická, příjemná vůně. Vosk zpracováváme metodou filtrace na deskových filtrech. Pro dosažení plné funkčnosti svíček používáme speciální knoty od německého výrobce, které jsou přesně dimenzovány na daný průměr a tvar svíčky. Knoty jsou s kruhovým průřezem.


 

Upozornění:
Včelí vosk je směs látek, dána několika desítkami sloučenin, přičemž hustota vosku je silně závislá na teplotě. Přirozená teplota včelího vosku je cca 36 st. oC - při této teplotě vosk používají včely pro výstavbu a udržování plástů. Znamená to, že při jiných teplotách se včelí vosk chová odlišně.


Při skladování včelího vosku a výrobků z něj se v průběhu jednoho až tří měsíců od výroby vytvoří na povrchu bílošedý povlak. Nazývá se "voskový květ", v některých zemích "cukr". Snižováním teploty se objem vosku zmenšuje a vzniklý vnitřní tlak vytlačuje na povrch tekuté složky. Po opětovném nahřátí se povlak ztratí - tekuté složky vosku se vrátí zpět do jeho struktury. Jde o přirozenou vlastnost pravého včelího vosku, která není na závadu.
Výrobky ze včelího vosku, například medzistienky, jsou při teplotě nižší než 20 oC křehké a včelař s nimi nemůže pracovat.

 

farma Včelička  |  Na Ortášoch 17  |  044 13  Valaliky |  tel.: 0948 459 105  |  email:argosesop@gmai.com

 Powered by: www.CDX-WORLD.com