farma-vcelicka.cz

PRÁZDNÝ KOŠÍK (0)
PŘIHLÁSIT SE
Produkty - Včelí pyl

Včelí pyl
Včelí pyl je produkt, který shromažďují včely dělnice z květů hlavně opylovaných rostlin. Včelí pyl se vyznačuje vysokým obsahem vitamínů B, jednoduchých i složitých cukrů, aminokyselin, včetně argininu. Arginin hraje významnou roli v profylaxi a léčbě ischemické choroby srdeční tím, že produkuje NO - (oxid dusnatý), který působí na velikost a rozšíření koronárních cév stejně jako nitroglycerin. Rovněž vykazuje antiagregační aktivitu (antikoagulancia) - brání vzniku trombů, sraženin. Obsahuje také další živiny a biologicky aktivní enzymy, hormony, mastné kyseliny.

Vzhledem ke složení má včelí pyl název "vitamínová bomba", proto je jeho použití zejména při rekonvalescenci, ztrátě chuti k jídlu, při nutričním deficitu, při chorobách zažívacího traktu a jater. Už po dlouhá léta se včelí pyl úspěšně používá při hypertrofii (zvětšení) prostaty. Léčba včelím pyl zlepšuje náladu, zlepšuje kondici a posiluje imunitu.

Léčivé účinky včelího pylu jsou dány rostlinami, na kterých proběhl sběr. Nejbohatším na minerály je pyl, který vykazuje původ z co největšího počtu druhů rostlin, tedy ne pyl jednodruhový.

Originální včelí pyl se prodává nejčastěji ve formě sušených granulí, které jsou i zalévané medem. Dětem včelí pyl podáváme ve formě prášku, který rozpustíme ve šťávě z černého rybízu.
 

Květní pyl - složení a dávkování

Pyl ve formě granulí 2-3 lžičky zalijeme do 1/3 šálku převařenou chladnou vodou nebo mlékem a necháme odstát několik hodin. Osladit medem těsně před konzumací. Vzhledem k tomu, že je prokázáno, že teplé tekutiny jsou lépe absorbovány naším tělem, doplníme šálek mírně teplou převařenou vodou o teplotě méně než 40 stupňů Celsia.

Včelí pyl v této podobě se doporučuje užívat dvakrát denně a to ráno na lačný žaludek a večer před spaním. Jednorázová léčba by měla trvat od jednoho do dvou měsíců. Nejlepší na jaře a na podzim.

 

 

Nutriční hodnota 100 g včelího pylu představuje 1400 kJ (340 kcal)

100g včelího pylu obsahuje:
Vitamin B6 0,90 mg
Protein 22 g
Biotin 0,0064 mg
Tuk 12 g
Kyselina nikotinová 4,80 mg
Cukr 34 g
Kyselina pantotenová 0,32 mg
Provitamin A 18 mg
Kyselina listová 0,30 mg
Vitamin E 3,20 mg
Vápník 120 mg
Vitamin C 20 mg
Železo 9,20 mg
Thiamin 0,92 mg
Hořčík 77,50 mg
Riboflavin 0,54 mg
Zinek 6,50 mg

Vystříhat se míchání v tekutině při teplotě nad 45 ° C.
Skladujte na suchém, tmavém a chladném místě kolem +5 ° C.

 

farma Včelička  |  Na Ortášoch 17  |  044 13  Valaliky |  tel.: 0948 459 105  |  email:argosesop@gmai.com

 Powered by: www.CDX-WORLD.com