farma-vcelicka.cz

PRÁZDNÝ KOŠÍK (0)
PŘIHLÁSIT SE
Propolis

Lidé po staletí oceňují propolis pro jeho léčivé vlastnosti.

Propolis je lepkavá, hnědá směs rostlinného původu, kterou produkují včely. Na rozdíl od včelího vosku, který se používá na utěsnění větších prostranství, je propolis obecně používán pro menší otvory. Plní také v úlu antibakteriální roli.


Testy na složení propolisu ukazují, že přináší našemu tělo 60 stopových prvků, včetně vápníku, hořčíku, železa, zinku, oxid křemičitého, draslíku, fosforu a 16 aminokyselin. Obsahuje také vitamín A (karoten) a vitaminy B1, B2 a B3.

Z tohoto důvodu je propolis mnohem lepší než multivitaminové tablety, které mají obvykle podobné složky, ale ve formě syntetické.

Propolis se používá jako antiseptikum již po staletí. Starověké kultury - Egypťané - věřili, že propolis a další včelí produkty mají schopnost urychlit hojení ran, jako jsou řezy, modřiny a vředy. Studie zveřejněná v červnu 2008 prokázaly, že propolis obsahuje látku zvanou artepillin C, která má výrazné protizánětlivé účinky a pomáhá při hojení ran. Další studie ukázaly, že je možné použít propolis povrchově jako krém k léčbě kožních zánětů.

Výzkumy zveřejněné v roce 2004 zjistili, že propolis obsahuje flavonoidy a polyfenoly, které mají antioxidační vlastnosti. Příjem potravy bohaté na antioxidanty, jako je propolis, je známý účinky proti stárnutí. Antioxidanty jsou potřebné v boji proti poškození buněk způsobené volnými radikály, pokud se ponechají bez zásahu.

Podle dalších studií zveřejněných v srpnu 2010, propolis obsahuje bílkoviny a sloučeniny, které mají schopnost měnit a regulovat imunitní systém, a které mají antibakteriální a antivirové vlastnosti.

 

farma Včelička  |  Na Ortášoch 17  |  044 13  Valaliky |  tel.: 0948 459 105  |  email:argosesop@gmai.com

 Powered by: www.CDX-WORLD.com